tsf logo 2015
banner isbanknew

GSB Logo 2015

banner_isbank_468
Ödül Töreni
DSC 7560Antalya'da düzenlenen ve 81 il ve KKTC'den toplam 2 bin 236 sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne olan şampiyonalar sonunda Türkiye'nin Küçük, Yıldız ve Emektar Şampiyonları belli oldu.
 
Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen, Türkiye'nin 81 ilinden 7'den 77'ye toplamda 2 bin 236 sporcuyu buluşturan satranç şöleninde dereceye giren sporcular düzenlenen ödül töreni ile kupa ve madalyalarına kavuştu.
 
Antalya Starlight Otel'de 23 Ocak'ta başlayan ve 29 Ocak'ta son tur maçlarının yapıldığı Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve Türkiye Emektarlar Şampiyonasında, 9 turluk zorlu mücadelede ter döken sporcuların performanslarının yanı sıra ailelerin heyecan ve coşkuları da renkli görüntüler oluşturdu. Bir haftalık maratonun ardından 199 sporcu Türkiye Küçükler ve Yıldızlar altyapı Ulusal takım havuzuna girmeye hak kazandılar.
 
"Bu şampiyonalar Türkiye'yi buluşturdu." diyen TSF Başkanı Gülkız Tulay, ilk defa Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar şampiyonalarını aynı anda gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, "Şampiyonalara rekor bir katılım vardı. Türkiye'nin doğusundan batısına 81 ilinden sporcumuz vardı. 2 bin 236 sporcu ve aileleriyle birlikte 5 bin kişilik dev bir buluşma gerçekleştirdik. Şampiyonada kıyasıya bir rekabet, centilmenlik, barış, kardeşlik, birlik, beraberlik ve sporun tüm güzellikleri birlikte yaşandı. Sporcularımızın performansları ve azimleri inanılmazdı." şeklinde konuştu.
 
"KENDİ REKORUMUZU KIRDIK"
 
TSF Başkanı Gülkız Tulay, törende yaptığı konuşmada, bir hafta boyunca kocaman bir aile olduklarını kaydederek, "Burada Türkiye'nin tüm güzellikleri vardı. Sporcularımız ülkemizin dört bir tarafından geldiler ve birlikte kocaman, barış dolu bir dünya oluşturdular. Başarı için yarıştılar." dedi. 
 
Şampiyonalara rekor bir katılım olduğunu belirten Tulay, ailelere şampiyona boyunca gösterdikleri ilgi için de teşekkür etti. Satranca gönül veren çocukların aileleri tarafından desteklenmesinin önemine vurgu yapan Tulay, sporcuların bu turnuvada aldıkları derecelere göre uluslararası turnuvalarda Türkiye'yi temsil imkanı kazandıklarını belirtti. Tulay şunları söyledi:
 
"Sporcularımız aldıkları önemli derecelere göre, uluslararası turnuvalarda ülkemizi, Federasyonumuzun imkanları ile temsil etme hakkı kazandılar. Bu yıl eş puanlı sporcularımızı da ulusal takım havuzuna alacağımız müjdesini paylaşmak istiyorum. Bu şampiyonalarda pek çok ilke de imza attık. Bu yıl ilk kez 81 ilimizin şampiyonalara katılmasını sağladık. Katılımda kendi rekorumuzu kırdık. Üç şampiyonayı aynı anda gerçekleştirme mutluluğunu yaşadık. İlk defa eş puanlı sporcularımızı da sahneye davet edip madalyalarını takdim edeceğiz."
 
Tulay'ın ardından konuşma yapan FIDE İcra Direktörü Nigel Freeman, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal ve Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü; Antalya'da gerçekleştirilen başarılı organizasyonlar dolayısıyla Türkiye Satranç Federasyonunu ve derece elde eden sporcuları tebrik ettiler.
 
Açılış konuşmalarının ardından, şampiyon olan ve dereceye giren sporcular protokol üyelerinin takdimi ile kupa ve madalyalarına kavuştu.
 
Ödül Töreni; Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, FIDE İcra Direktörü Nigel Freeman, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Aşkın Keleş, Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyeleri Nihal Temamoğlulları, Kasım Yekeler, İslam Yücel, Mustafa İmamoğlu, Mithat Ertaş ve Serdar Başgül, Disiplin Kurulu Başkanı Tahsin Aktar, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Dr. Olgun Kulaç, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Teknik Kurul Başkanı Gökhan Narman, Eğitim Kurulu Başkanı Ali Özen, Starligt Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Akpınar ve Eşi Şahande Akpınar, ev sahibi İl Temsilcisi Osman Akdoğan ve birçok İl Temsilcisi, sporcular, veliler ve çok sayıda davetlinin katılımlarıyla gerçekleşti.

 


mars
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunuşu
 
tulay
 Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay

 nigel
 FIDE İcra Direktörü Nigel Freeman
 
hacicaferoğlu 
 Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu

 umituysal
 Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal
 
 nazmigunlu
  Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü


 DSC 7225
 Başkan Tulay; Türkiye Küçükler Şampiyonası Başhakemi  IA Oğuz Cem Akın, Gözlemcisi IA Tugan Ünal, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası Başhakemi FA Özgür Acar, Gözlemcisi FA Yalçın Gergeroğlu, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal ve Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü’ye Fidan Sertifikalarını takdim etti.

 
13 kiz 
 13 Yaş Kızlar>> 1. Sida Saim 2. Güneş Yıldız 3. İlayda Kaygısız


 13 genel
  13 Yaş Genel>> 1. Emir Gülbeyaz 2. Alparslan Işık 3. Ege Karaahmetoğlu 


 14 kiz
 14 Yaş Kızlar>> 1. Hayrünisa Şahin 2. Uktenur Çatal 3. WCM Sude Hereklioğlu


 14 genel
 14 Yaş Genel>> 1. Umut Erdem Gündüz 2. Kayra Kamer 3. FM Doğa Boran Şahin


 15 kiz
 15 Yaş Kızlar>> 1. WCM Çağıl Irmak Arda 2. Ece Özbay 3. Şeyma Zeynep İncecik

 
15 genel 
 15 Yaş Genel>> 1. Dinçer Taşdöğen 2. Emre Emin Dedebaş 3. FM Deniz Özen

 16 kiz
 16 Yaş Kızlar>> 1. Ayça Aksoy 2. Gizem Ayazmalı 3. Beste Mutlu


 16 genel
 16 Yaş Genel>> 1. FM Bahadır Özen 2. Cem Kaan Gökerkan 3. Göktan Yılmaz


 17 kiz
 17 Yaş Kızlar>> 1. Şevval Doğan 2. WCM Burcu Melis Temel 3. Ece Türkkan

 
 17 genel
 17 Yaş Genel>> 1. Hüseyin Can Ağdelen 2. FM Volkan Sevgi 3. Tibet Kağan Özgür

 
18 kiz 
 18 Yaş Kızlar>> 1. WFM Nezihe Ezgi Menzi 2. WCM Irmak Dai 3. Gökçen Yolal Sena

 
19 genel 
 18 Yaş Genel>> 1. Oğuz Öner 2. Kerem Can Öztekin 3. Kadir Kutay Özcan 
 
Turkish Chess Federation © 2015