tsf logo 2015
banner isbanknew

GSB Logo 2015

banner_isbank_468
Finale Bir Kala
DSC 5549Beş gündür Antalya Starlight Otel’de devam eden 2015 Türkiye Yıldızlar Şampiyonasında sekiz tur tamamlandı. Şampiyonların belirlenmesine bir tur kala kategorilerdeki son sıralamalar şu şekilde;
13 yaş genel kategorisinde finale Hüseyin Eren Yerden, Emir Gülbeyaz, Alparslan Işık ve Kaan Küçüksarı 6,5 puan ile zirvede giriyor. Kategorinin favorilerini 6 puan ile altı sporcu takip ediyor. 14 yaş genelde Umut Erdem Gündüz 7 puan ile birinci sırada yola devam ederken, Gündüz’ü 6 puan ile dört sporcu izliyor. 15 yaş genelde Dinçer Taşdöğen ve Emre Emin Dedebaş 6,5 puan ile zirvede bulunurken, sporcuları yarım puan fark ile dört sporcu takip ediyor. 16 yaş genel kategoride ise zirveyi üç isim paylaşıyor. Cem Kağan Gökerkan, FM Bahadır Özen ve Göktan Yılmaz’ı 6 puan ile Uğur Doğa Yazıcı takip ediyor. Görünen o ki bu yaş grubunda son turda bizleri heyecanlı maçlar bekliyor. 17 yaş genelde liderlik koltuğunu bırakmayan Hüseyin Can Ağdelen’i yarım puan fark ile dört sporcu izliyor. 18 genelde ise Oğuz Öner 7 puanın sahibi olarak finale bir kala şampiyonluğunu garantiledi. Kerem Can Öztekin ve Kadir Kutay Özcan ise 5,5 puan ile ikinci ve üçüncü sırada yer alıyorlar.

13 yaş kızlar kategorisinin liderlik koltuğunu bırakmayan Sida Saim bu turda da birinci sırada yer alırken, bir puan fark ile Güneş Yıldız ikinci sıradaki yerini koruyor. 14 yaş kızlarda ise Gaziantepli sporcu Harun Nisa Şahin 6 puan ile birinci sırada bulunurken, Şahin’in en yakın takipçileri 5,5 puan ile Uktenur Çatal ve Ezgi Akti oluyor. 15 yaş kızlarda ise deneyimli sporculardan WCM Çağıl Irmak Arda birinci sırayı kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor. Final turuna lider giren Arda’yı Zeynep Şeyma İncecik ve Ece Özbay takip ediyorlar. 16 yaş kızlar kategorisinde Beste Mutlu 6,5 puan ile tek başına zirvede yer alırken Ayça Aksoy ve Gizem Ayazmalı 6 puanda bulunuyor.
17 yaş kızlarda ise bugün beşinci tur oynandı. 4,5 puan ile Şevval Doğan ve WCM Burcu Melis Temel zirveyi paylaşıyor. Bu kategoride de yarın kıyasıya mücadeleler izleyeceğiz.
18 yaş kızlarda ise WCM Irmak Dai ve WFM Nezihe Ezgi Menzi 3,5 puanda zirvede yer alıyorlar.

29 Ocak 2016 Cuma sabah 10.00'da şampiyonanın son turu oynanacak, şampiyonlar madalya ve kupalarına saat 16.00'da yapılacak ödül töreniyle kavuşacaklar.
 
Turkish Chess Federation © 2015