tsf logo 2015
banner isbanknew

GSB Logo 2015

banner_isbank_468
Dürdüncü Gün
DSC 4494Türkiye Yıldızlar Şampiyonası'nda bugün altıncı tur oynandı.
 
Dört günün geride kaldığı şampiyonanın 13 yaş genel kategorisinde Alpaslan Işık 5,5 puan ile birinci sırada tek başına yer alırken, Işık’ı  5 puan ile sekiz sporcu takip ediyor.

14 yaş genel kategorisinde dört sporcu liderlik koltuğunu paylaşıyor. 5 puan ile Kayra Kamer, FM Doğa Boran Şahin,  Umut Erdem Gündüz ve Berke Güncan yedinci tura giriyorlar.

 15 yaş genel kategorisinde 5  puan ile üç  sporcu zirve mücadelesine devam ederken, 16  yaş genel kategorisinde 5,5 puanla Cem Kaan Gökerkan tek başına lider durumda. 17 yaş genel kategorisinde ise Hüseyin Can Ağdelen 5,5  puanla takipçilerinin önünde şampiyonaya devam ederken 18  yaş genel kategorisinde 6 tam puanda Oğuz Öner zirvedeki yerini kimseye bırakmıyor.

13 yaş kızlar kategorisinde tam puan ile  Sida Saim ve 14 yaş kızlar kategorisinde 5 puan ile Uktenur Çatal liderlik koltuğunu bırakmazken, 15 yaş kızlarda 5 puan ile zirvedeki yerini koruyan WCM Çağıl Irmak Arda’yı yarım puan farkla dört sporcu takip ediyor. 16 yaş kızlarda da zirvedeki isim değişmiyor, Ayça Aksoy 5 puanla birinci sırada yer alıyor.

6 Tur İsviçre Sistemi üzerinden oynanan 17 yaş kızlar kategorisinde ise bugün dördüncü tur oynandı. WCM Burcu Melis Temel ve Şevval Doğan 3,5 puan ile zirveyi paylaşırken, 18 yaş kızlar kategorisinde bugün boş gündü.

İlk 48 masada oynanan maçları canlı yayın masalarından takip edebilirsiniz.


Fotoğraf Galerisi
 
Turkish Chess Federation © 2015