tsf logo 2015
banner isbanknew

GSB Logo 2015

banner_isbank_468
İkinci Gün

DSC 1672Antalya, Manavgat'ta gerçekleşen Türkiye Yıldızlar Şampiyonasının ikinci gününde, ikinci ve üçüncü tur maçları oynandı. 487 sporcunun mücadele ettiği şampiyonadaki puan durumu ise şöyle;

Dokuz tur sürecek zorlu mücadelenin üçüncü turunu geride bırakan 13 yaş genel kategorisinde tam puana sahip onbir sporcu bulunurken, 14 yaş genelde Kayra Kamer, Arda Yungucu ve FM Doğa Boran Şahin yollarına puan kaybetmeden devam ediyorlar. 15 yaş genel kategorisinde yer alan FM Deniz Özen, Dinçer Taşdöğen, Halit Kağan Keskin ve Alperen Akdoğan bu yaş grubunun 3 puana sahip oyuncuları arasında yer alıyorlar.

16 yaş genelde üç turun ardından yollarına fire vermeden devam eden sporcular ise Ömer Faruk Özer, Efe Can Tepe, Efe Mert Kılıç ve Tuna Alp oldu. 17 genelde Rıdvan Şakir ve Ali Kaan Özçelik tam puanda bulunurken, liderleri 2,5 puana sahip dokuz sporcu takip ediyor. 18 yaş genel kategorisinde ise Oğuz Öner ve Kadir Kutay Özcan dördüncü tura 3 puan ile giriyorlar.

13 yaş kızlar kategorisinde Aydan Çelik, Sida Saim, İlayda Kaygısız ve WCM Defne Sade tam puan ile üçüncü turdan ayrılırken, 14 yaş kızlar kategorisinde zirvede yarım puan kayıpla beş sporcu bulunuyor. Üç turun ardından 15 yaş kızlarda İstanbullu sporcu WCM Çağıl Irmak Arda tek başına liderlik koltuğuna yerleşirken, Arda'yı yarım puan fark ile üç sporcu takip ediyor. 16 yaş kızlar kategorisinde ise Ayça Aksoy ve Beste Mutlu tam puanda, Lena Nur Kaymaz 2½ puanda dördüncü tura giren isimler oluyor.

Ondört sporcunun yarışması sebebiyle 6 tur İsviçre Sistemi üzerinden oynanan ve bugün ikinci turu gerçekleşen 17 yaş kızlarda üç sporcu tam puanda yer alıyor.

Altı sporcu ile 5 tur Döner Sistem üzerinden oynanan 18 yaş kızlarda da bugün ikinci tur maçları yapıldı. Kategoride İzmirli sporcu Sena Gökçen Yolal 2 puan ile tek başına birinci sırada yer alıyor.

İlk 48 masada oynanan maçları canlı yayın masalarından takip edebilirsiniz.


Fotoğraf Galerisi

 

 
Turkish Chess Federation © 2015